Niepozorni zabójcy erekcji

Mechanizm wzwodu opiera się na zwiększonym dopływie oraz zmniejszonym odpływie krwi z penisa. Istotną rolę odgrywają w tym procesie, hormony, krążenie oraz wolna głowa. Wszelkie czynniki wpływające negatywnie na nie, prowadzą do zaburzeń erekcji. Mężczyźni nie zdają sobie sprawy, że aby cieszyć się z pełnej i długiej erekcji, powinni unikać pewnych rzeczy.

Nadwaga

Nadmierna masa ciała bardzo niekorzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia mężczyzny. Odbija się to również na jego funkcjach seksualnych. Nadwaga i otyłość są dużym zagrożeniem dla serca oraz całego układu krążenia. Powodują pogorszenie się stanu żył i tętnic, a co za tym idzie, krew ma trudności z dotarciem do ciał jamistych w penisa. Oprócz tego, otyłość wiąże się ze spadkiem testosteronu. Chcąc cieszyć się z satysfakcjonującego seksu, mężczyzna powinien zadbać o swoją prawidłową masę ciała. Pierwszym krokiem do tego jest zmiana diety, swoich niezdrowych przyzwyczajeń i wprowadzenie do swojego życia więcej aktywności fizycznej. W przypadku pracy siedzącej, warto w przerwach podejmować jakąkolwiek aktywność udać się na krótki spacer czy wykonać proste ćwiczenia.

Sól

Sól jest kolejnym zabójcą erekcji. Otyłość prowadzi do podwyższonego ciśnienia krwi, ponadto nie pozwala dotrzeć krwi, tam, gdzie okazuje się niezbędna. Właśnie w bardzo podobny sposób działa także sól. Jej spożywanie w dużych ilościach prowadzi do nadciśnienia, a ono natomiast wywołuje zaburzenia wzwodu. Warto więc ograniczyć spożywanie soli do minimum. W kuchni lepiej sięgać zamiast soli po zioła, które czasem bardzo pozytywnie działają na męską potencję.

Cukier

Potencji nie sprzyja również wszechobecny cukier, chociaż niestety bardzo ciężko do zredukować w diecie. Cukier zawarty jest praktycznie w większości produktów spożywczych. Prowadzi on do podniesienia poziomu glukozy we krwi, przez co organizm zwiększa produkcję insuliny, co natomiast ogranicza produkcję testosteronu. Niski poziom tego hormonu doprowadza do pogorszenia życia seksualnego. Warto więc zredukować jego spożycie, poprzez niedosładzanie kawy czy herbaty, ograniczenie spożywania słodyczy, wypieków, picia słodkich napojów.

Produkty spożywcze w puszce

Takie jedzenie w puszcze zawiera dużą ilość szkodliwego bisfenolu A, który stymuluje wytwarzanie estrogenu i niestety działa negatywnie na testosteron. Należy więc unikać wszelkiego rodzaju żywności, która znajduje się w puszce.

Soja

Soja działa na męski organizm w podobny sposób jak estrogen. Jej niewielkie ilości nie wpłyną w negatywny sposób na funkcje seksualne, jednakże jej regularne i duże spożywanie, może przyczynić się do wystąpienia pewnych problemów w sferze intymnej.

Alkohol

Niewielkie ilości alkoholu są dozwolone, można jak najbardziej sięgnąć po lampkę wina przed aktem miłosnym. Mała ilość alkoholu wzbudzi pożądane i zadziała jak afrodyzjak. Jednakże jego znaczne spożycie może uniemożliwić uzyskanie wzwodu.

Siedzenie w domu

Brak słońca prowadzi do obniżenia się poziomu witaminy D w organizmie. Przez co dochodzi również do obniżenia poziomu testosteronu, a jakość erekcji widocznie słabnie. Z tego względu warto, chociaż 30 minut dziennie wystawiać się na działanie promieni słonecznych. Oprócz tego należy zadbać o dietę bogatą w witaminę D. Dobrym rozwiązaniem jest również sięgnięcie po suplementy z witaminą D, aby zapewnić jej odpowiednią ilość organizmowi. Aby móc, czerpać przyjemność z seksu należy więc, przede wszystkim zadbać o swoją dietę, właściwą wagę i zrezygnować z produktów niezdrowych. Trzeba także zadbać o serce i układ krążenia, gdyż bez jego prawidłowego funkcjonowania erekcja okaże się niemożliwa.

Źródło inspiracji:

aptekakamagra.pl